Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu Önerileri

Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu Önerileri

Bohem tarzı Fransa’da ortaya çıkmış olan bir akım. Göçebe hayat yaşayan, özgür ve gezgin ruhlu çingene kültüründen esinlenen Bohem tarzı günümüzde pek çok alanda kendini yansıtmaktadır.

Her ev, içinde yaşayan insanların karakterlerinden bir parça taşır. Evin dekorasyonu, renkleri, düzeni gibi elementler ile ev kendini anlatır. Yaşam alanlarınızda Bohem tarz ile rahat ve doğal tasarımlarla fark yaratmak istiyorsanız bu yazı tam sana göre. Tarzına uygun seçeceğin neşeli, sanatsal ve renkli bir karaktere sahip Bohem tarzı ile dekore edilmiş evlere bakalım.

 

koltuk şalı

 

Ev dekorasyonunda renk ve desen kullanmayı seviyorsan bohem esintilerini kendi tarzınla birleştirerek kullanabilirsin.

Kalabalık, renkli, canlı ve özgür bir dekor düzeni taşır. Hatta düzensiz bir dağılım da diyebiliriz. Özellikle moda ve tekstil alanında kendini gösteren Bohem tarzını bazı dekoratif ürünlerle sen de evinde uygulayabilirsin.

 

dekorasyon

 

Parlak ve zıt renklerin, karışık desenlerin bol miktarda kullanıldığı bu dekorasyon tarzı başta sana göz yorucu gibi görünse de aslında her ayrıntısında başka bir farklılık olduğunu fark edince çok hoşuna gitmeye başlayacak.

Bohem ev dekorasyonunu genelde, özgür bir ruhla iç mekanlar tasarlamak isteyen insanlar tercih eder. Ruhlarının ifadesi dışında hiçbir kural yoktur. Bohem tarz bir nevi Doğu esintisi taşır, bu yüzden parlak renklerin ve desenlerin doyasıya tadını çıkarabileceğin bir dekorasyon stili. Şık bir bohem tarzı ev dekorasyon çalışması yapmak, biraz eklektik ve biraz modern, ancak her zaman renkli ve son derece eğlenceli.

 

 

Sade bir bohem tarzı oluşturmak istersen beyaz döşenmiş bir evi ağaç, bitki, kürk ve deri parçalarıyla zenginleştirebilirsin.

Ahşabın doğallığı ve Fringe Home Piramit Koltuk Şalı’nın soft modernliğini birleştirerek sade ve şık bir Bohem tarzı yakalayabilirsin.

 

 

Dekorasyonda Bohem tarzını yorumlarken kullanılabilecek en uygun parçalar ev tekstili ürünleri. Mobilyanın kaplamasında, ev içine yerleştirebileceğin yatak örtüleri, kırlent ve yastıklar gibi pek çok yüzeyde kullanabilirsin.

Bohem dekorasyon ağır ve klasik halıları kaldırmaz. Onun özgür ruhuna hitap edecek olan hafif kilimlerdir.

Bohem tarzında desen kullanımı ise çoğunlukla geometrik formlar veya doğal baskılarda oluşur. Yani evinde etnik desenli bir koltuk, çizgili bir nevresim ve Fringe Home Balıksırtı Yatak Örtüsü  bu tarzı destekleyecek ürünler arasında.

 

 

Bohem tarzın en iyi yönlerinden birisi de büyükannelerin sandıklarında sakladığı parçaları kullanabilmek. Aynı zamanda onların evinden eski eşyaları dekorasyonuna dahil edebilirsin. Eski mobilyalar gerekli tadilatlar yapıldıktan sonra yeniden evinin baş tacı olabilir. Fringe Home Boho Koltuk Şalı ile eskici ruhu canlandırabilirsin.

 

 

Banyoda da bohem tarzı yakalamak çok kolay!

Ahşap raflar, hasır saksıda bitkiler, vintage aksesuarlar, hasır kilimler, büyük aynalar gibi ürünlerle banyonu bohem tarza kavuşturabilirsin.

Banyonuzda vücut havlusu ve el havlusu olarak kullanabileceğin Fringe Home Çizgili Peştamal ile Bohem tarzını tamamla.

 

çizgili peştemal

 

İlham veren Bohem evler;

 

koltuk şalı

yatak örtüsü

boho koltuk şalı

mandala koltuk şalı

0 yorum

Yorum yaz

Yorumlarınız sitede görünmeden önce kontrol edilmektedir.

Sonraki gönderi

Peştemallerin Farklı Kullanım Alanları

Peştemallerin Farklı Kullanım Alanları